Pisząc o dobrej książce mam na myśli autorów…

Camila Lackberg – Garda

Mimo tego, że w nowoczesnych kamperach instalowane są telewizory, mało kto z nich korzysta – ja nawet go nie włączam. Przecież wybieram taki sposób wypoczynku, aby odciąć się choć na chwilę od codzienności. Przecież nie potrzebuję tutaj oglądać wiadomośc czy denerwujących reklam. Wyjeżdżając kamperem nie oglądam również ulubionych seriali. W zamian zabieram ze sobą fajną książkę a raczej książki, uwielbiam kryminały. Jakiś czas temu koleżanka powiedziała mi, że jeśli w książce nie ma morderstwa to nie ma co się za nią zabierać – miała w tym sporo racji 🙂

W dzisiejszych czasach podczas pandemii Covid 19, kamper to super rozwiązanie dla ludzi rządnych poznawania świata. Hotele i restauracje są zamknięte, dlatego ten typ wypoczynku głównie u nas w Polsce zyskuje coraz większą popularność. Oczywiście podczas podróży kamperem, również musimy przestrzegać zalecanych obostrzeń, ale dzięki niemu jesteśmy w stanie wyjechać na jakikolwiek wypoczynek.

Moją przygodę z czytaniem rozpocząłem właśnie w kamperze. Nie sądziłem, że podczas czytania można się aż tak odprężyć. Jadąc do Levanto we Włoszech, zatrzymałem się na kilka dni nad jeziorem Garda – urocze i niezapomniane wspomnienia. Zaparkowałem na kempingu blisko jeziora, ale w rozsądnej odległości od ludzi, aby nikt nie przeszkadzał mi w pochłanianiu książki. Mój pierwszy kryminał (polecony mi przez brata) to rozpoczynająca czarną serię Camilli Lackberg – Księżniczka z lodu. Polecam tą serię każdemu, kto kocha kryminały. Od rozpoczęcia pierwszej strony straciłem kontakt z rzeczywistością a mój pobyt nad Gardą skończył się tym, że ani razu nie skorzystałem z kąpieli w jeziorze 🙂

Levanto – Italia

Simon Beckett

  • Chemia śmierci
  • Zapisane w kosciach
  • Szepty zmarłych
  • Wołanie grobu

Podczas drogi do Levanto, nie mogłem doczekać się kolejnej lektury. Tym razem na warsztat postanowiłem wziąć mało znanego mi wtedy pisarza, ale bardzo zachwalanego przez koleżankę – Simona Becketta.

Staram się czytać książki raczej z polecania po to, abym nie był rozczarowany podczas czytania ostatnich wersów. Są takie lektury, które wciągają nas od pierwszej strony i trzymają w napięciu do ostatniej, inne ma się ochotę zakończyć już podczas pierwszych kilkudziesięciu stron. Jestem człowiekiem, który nie lubi tracić czasu na takie testy, wolę uniknąć takich rozczarowań i jak narazie moja metoda się sprawdza🙂

Przeczytałem w swoim życiu setki książkę, ale głównie te które wyszły spod pióra Simona Becketta mogę śmiało zaliczyć do najlepszych. Jeśli kogoś z Was brzydzi opis latających much plujek nad zwłokami lub widok oczyma wyobraźni ludzkiego ciała płonącego potężnym ogniem z powodu palącego się tłuszczu człowieka, to te książki nie są dla niego. W takim przypadku sięgnij lepiej po lżejsze pióro np. H. Cobena ( polecam Mistyfikację), E. Spindler lub choćby nawet Jacka Caby.

Jesteśmy bogom, czym są muchy dzieciom. I dla zabawy swej nas zabijają.

Cytaty wydobyte z powieści, pozostaną nam w głowie do końca życia.

Parking dla kamperów nad morzem

Parking dla kamperów nad morzem

Parking Mechelinki.

Spokojny parking dla kamperów nad morzem.

Parking dla kamperów nad Morzem Bałtyckim w Mechelinkach. W ostatni długi majowy weekend odkryliśmy to kameralne miejsce. Mogliśmy  tam zaparkować nasz kamper prawie na plaży, dosłownie morze mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Cisza, spokój i tylko kilka osób spacerujących po piasku ze swoimi wiernymi przyjaciółmi. Podajemy współrzędne już na początku, aby niektórzy niecierpliwi nie musieli  czytać całości opracowania :-). 

54.612075,18.512670. 

Wskazówki dojazdu – mapa google

Parking Mechelinki

Wyjazd z Warszawy kamperem nad morze

Plaża w Mechelinkach oddalona jest od Warszawy o niespełna 5 godzin jazdy kamperem. Miejsce to zapewne nie przypadnie do gustu wszystkim podróżującym, jednak można tam odpocząć od codziennego zgiełku i w ciszy przeczytać ciekawą książkę. Większość miejscówek nad naszym morzem jest bardzo zaludniona, trudno dostępna albo oddalona od morza. Plaża w Mechelinkach jest inna, oczywiście w pozytywnym sensie. Graniczy ona bezpośrednio z rezerwatem Mikołajka Nadmorskiego. Po dość szerokiej plaży można pospacerować zarówno z dzieckiem jak i pieskiem. Nieopodal znajduje się fajne molo a dojeżdżając do plaży można zrobić zakupy w lokalnym sklepie spożywczym. W okresie letnim zapewne plaża oblegana jest w podobnym stopniu jak większość tego typu miejsc nad morzem, jednak  poza sezonem miejsce świeci pustkami.  Dodatkowo, jeśli ktoś jest smakoszem świeżych ryb, można je zakupić bezpośrednio od rybaków wracających z połowu. Wszystkiego można dowiedzieć się u Pani za ladą  w lokalnym sklepie 🙂

Kameralny parking dla kamperów nad morzem
Kameralny parking dla kamperów nad morzem

Gdzie zaparkować kampera nad morzem ?
Gdzie zaparkować kampera nad morzem ?

W sąsiedztwie miejscowości a dokładnie w Babich Dołach, możemy natknąć się również na pozostałości po drugiej wojnie światowej. Ze spaceru po plaży  między innymi możemy ujrzeć niemiecką torpedownię….

Zapraszamy do kontaktu

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Kamperem nad morze

Parkingi dla kamperowiczów.

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce. W związku z licznymi zapytaniami naszych Klientów, związanymi z najlepszymi miejscami do zaparkowania domu na kółkach w Polsce, poniżej prezentujemy link do takowych. Nie są one w 100 % potwierdzone  przez nasz zespół, dlatego nie możemy zagwarantować autentyczności wszystkich wpisów tam zawartych. Liczymy jednak, że znacznej ilości osób, pomogą one odnaleźć wymarzone miejsce do odnalezienia spokoju i wypoczynku.

https://polskicaravaning.pl/miejscowki/lista/2

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Poniżej krótka fotorelacja naszych Klientów z ostatniego, weekendowego wypadu nad polskie morze. Miejscówkę odnaleźli za pomocą powyższego forum http://www.polskicaravaning.pl. Jak widać, zima nam nie straszna ! Gdyby komuś z Was wpadł do głowy pomysł związany z wyjazdem kamperem, zapraszamy do kontaktu http://camperpoint.pl/kontakt/

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Parkowanie kampera w Bieszczadach

Parkowanie kampera w Bieszczadach.

Gdzie zaparkować bezpłatnie kampera w Bieszczadach ?

Pytanie powyższe, zadawane jest bardzo często przez osoby wybierające się w te okolice. Podczas naszej wyprawy, udało nam się znaleźć bezpieczne miejsce. Miejscem tym jest CENTRUM PROMOCJI LEŚNICTWA w miejscowości Muczne. Pani z recepcji zaproponowała parking na tyłach budynku – oświetlony. Nasz kamper stał tam przez 3 dni i nic złego mu się nie stało, polecamy więc to miejsce. Przed zaparkowaniem jednak na tyłach, proponujemy zapytać recepcję o taką możliwość. Recepcjonista, recepcjoniście nie jest równy i decyzja może być różna. Faktem jednak jest to, że zakazu żadnego tam również nie widzieliśmy. 

Parking kamper Bieszczady
Parking kamper Bieszczady

Parking Muczne
Parking Muczne

Od tego parkingu, zaczyna się dosyć prosty szlak do wejścia na Bukowe Berdo.  Po drodze, widoki nieziemskie, za to kochamy Bieszczady.

Droga na Bukowe Berdo
Droga na Bukowe Berdo

Proponujemy zapoznać się z ofertą naszej wypożyczalni – cennik. Najnowszy  i najbardziej komfortowy samochód kempingowy w swojej klasie.

Odpocznij, zrelaksuj się, weź dzieci i znajomych i wyjedź w Bieszczady.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Jakie prawo jazdy do prowadzenia kampera

Jakie prawo jazdy do prowadzenia kampera ? 

Kto może prowadzić samochód kempingowy? 

Do kierowania naszym kamperem,  wystarczy prawo jazdy kategorii B.  Nie musisz posiadać dodatkowych uprawnień.  DMC,  czyli dopuszczalna masa całkowita pojazdu,  nie może przekroczyć 3,5 tony.  To jeden z wielu plusów tego typu kamperów.  Dodatkowo, opłaty na autostradach pobierane są w takiej samej wysokości jak za samochody osobowe.  Zapytajcie o to wypożyczalnię,  zanim dokonacie rezerwacji. Nie wszystkie kampery spełniają te wymagania. 

Zapraszamy do kontaktu.

Warunki na szlaku Połonina Caryńska

Schronisko Koliba

Wyprawa kamperem, Połonina Caryńska.

Połonina Caryńska przez Bukowe Berdo.

Kamper zaparkowaliśmy pod okazałym budynkiem CENTRUM PROMOCJI LEŚNICTWA w miejscowości Muczne.

Parking Muczne
Parking Muczne

Parking kamper Bieszczady
Parking kamper Bieszczady

Miła Pani z recepcji, zezwoliła na skorzystanie z oświetlonego parkingu na tyłach budynku.

Po długiej podróży, twardo przespana noc , poranna pobudka i w końcu długo wyczekiwana wyprawa w kierunku schroniska – Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej. O tej porze roku, warunki na szlaku nie należą do najłatwiejszych. Błoto, spływająca woda i silny wiatr nie ułatwiają wędrówki. Jednak zachęcamy do wyprawy, trzeba tylko pamiętać o dobrym przygotowaniu się do niej.

Schronisko Koliba
Schronisko Koliba

Schronisko niedawno odnowione, czyste i schludne. Dostęp do prądu w każdym możliwym miejscu – łazienki, korytarze, pokoje, stołówka. Minusem jest na pewno kiepskie jedzenie, w naszym odczuciu – odgrzewane słoiki. Osoby zmęczone długim szlakiem, które na miejscu oczekują zimnego piwa lub innych napojów z procentami, rozczarują się. Bufet nie prowadzi sprzedaży alkoholu. Jeżeli więc, ktoś z Was ma ochotę na ugaszenie pragnienia w/w trunkami, musi zaopatrzyć się w nie samodzielnie.  

Gdybyście mieli jakieś pytania, jak zwykle zapraszamy do kontaktu.

 

Podróż kamperem do Chorwacji

Podróż kamperem do Chorwacji

Wspaniała podróż kamperem do Chorwacji. 

Wyjazd do Chorwacji nie taki straszny. 

Nie obawiaj się,  nie słuchaj innych.   Spakuj bagaż i wyjedź do ciepłej Chorwacji. Ten rejon Europy,  od dawna podbijany jest przez turystów z całego, starego kontynentu. Nie musisz obawiać się o brak pogody, tam zawsze świeci słońce.  W lecie,  temperatury powietrza osiągają 40 stopni Celsjusza. Uspokajający dźwięk cykad, pozostanie w twojej pamięci na bardzo długo. Nie rezerwuj drogich hoteli,  pensjonatów czy innych kwater.  Nie siedź w jednym miejscu przez dwa tygodnie. Bądź mobilny i zwiedzaj najładniejsze rejony Chorwacji.  Zarezerwuj u nas samochód kempingowy i ciesz się udanym urlopem. 

Zapraszamy do kontaktu.

 

Podróż kamperem nad morze

Weekendowa  podróż kamperem nad morze. 

Wypad kamperowy Krynica Morska.

Nie ma niczego lepszego dla naszych dzieci,  jak jesienna podróż kamperem nad morze. Wyjazdy profilaktyczne,  spacery po plaży wśród stad łabędzi.  Zdrowie połączone ze świetną zabawą. Wdychanie jodu to gwarancja zdrowia naszych maluchów.  Nawet długie spacery po plaży,  nie straszne,  kiedy wokół stada łabędzi. 

 

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych

Ekskluzywne zaproszenia ślubne

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych i komunijnych.

Gdzie można wydrukować zaproszenia ?  

W ramach podziękowań za obsługę w zakresie fachowej poligrafii.  W tym przypadku nie boimy się użyć tego określenia. Pragniemy podzielić się z naszymi czytelnikami, profesjonalnymi usługami, jakie świadczy firma DRUKPOINT

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych
Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych