Parking dla kamperów nad morzem

Parking dla kamperów nad morzem

Parking Mechelinki.

Spokojny parking dla kamperów nad morzem.

Parking dla kamperów nad Morzem Bałtyckim w Mechelinkach. W ostatni długi majowy weekend odkryliśmy to kameralne miejsce. Mogliśmy  tam zaparkować nasz kamper prawie na plaży, dosłownie morze mieliśmy na wyciągnięcie ręki. Cisza, spokój i tylko kilka osób spacerujących po piasku ze swoimi wiernymi przyjaciółmi. Podajemy współrzędne już na początku, aby niektórzy niecierpliwi nie musieli  czytać całości opracowania :-). 

54.612075,18.512670. 

Wskazówki dojazdu – mapa google

Parking Mechelinki

Wyjazd z Warszawy kamperem nad morze

Plaża w Mechelinkach oddalona jest od Warszawy o niespełna 5 godzin jazdy kamperem. Miejsce to zapewne nie przypadnie do gustu wszystkim podróżującym, jednak można tam odpocząć od codziennego zgiełku i w ciszy przeczytać ciekawą książkę. Większość miejscówek nad naszym morzem jest bardzo zaludniona, trudno dostępna albo oddalona od morza. Plaża w Mechelinkach jest inna, oczywiście w pozytywnym sensie. Graniczy ona bezpośrednio z rezerwatem Mikołajka Nadmorskiego. Po dość szerokiej plaży można pospacerować zarówno z dzieckiem jak i pieskiem. Nieopodal znajduje się fajne molo a dojeżdżając do plaży można zrobić zakupy w lokalnym sklepie spożywczym. W okresie letnim zapewne plaża oblegana jest w podobnym stopniu jak większość tego typu miejsc nad morzem, jednak  poza sezonem miejsce świeci pustkami.  Dodatkowo, jeśli ktoś jest smakoszem świeżych ryb, można je zakupić bezpośrednio od rybaków wracających z połowu. Wszystkiego można dowiedzieć się u Pani za ladą  w lokalnym sklepie 🙂

Kameralny parking dla kamperów nad morzem
Kameralny parking dla kamperów nad morzem
Gdzie zaparkować kampera nad morzem ?
Gdzie zaparkować kampera nad morzem ?

W sąsiedztwie miejscowości a dokładnie w Babich Dołach, możemy natknąć się również na pozostałości po drugiej wojnie światowej. Ze spaceru po plaży  między innymi możemy ujrzeć niemiecką torpedownię….

Zapraszamy do kontaktu

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Kamperem nad morze

Parkingi dla kamperowiczów.

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce. W związku z licznymi zapytaniami naszych Klientów, związanymi z najlepszymi miejscami do zaparkowania domu na kółkach w Polsce, poniżej prezentujemy link do takowych. Nie są one w 100 % potwierdzone  przez nasz zespół, dlatego nie możemy zagwarantować autentyczności wszystkich wpisów tam zawartych. Liczymy jednak, że znacznej ilości osób, pomogą one odnaleźć wymarzone miejsce do odnalezienia spokoju i wypoczynku.

https://polskicaravaning.pl/miejscowki/lista/2

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Poniżej krótka fotorelacja naszych Klientów z ostatniego, weekendowego wypadu nad polskie morze. Miejscówkę odnaleźli za pomocą powyższego forum http://www.polskicaravaning.pl. Jak widać, zima nam nie straszna ! Gdyby komuś z Was wpadł do głowy pomysł związany z wyjazdem kamperem, zapraszamy do kontaktu http://camperpoint.pl/kontakt/

Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce Najlepsze miejscówki dla kampera w Polsce

Parkowanie kampera w Bieszczadach

Parkowanie kampera w Bieszczadach.

Gdzie zaparkować bezpłatnie kampera w Bieszczadach ?

Pytanie powyższe, zadawane jest bardzo często przez osoby wybierające się w te okolice. Podczas naszej wyprawy, udało nam się znaleźć bezpieczne miejsce. Miejscem tym jest CENTRUM PROMOCJI LEŚNICTWA w miejscowości Muczne. Pani z recepcji zaproponowała parking na tyłach budynku – oświetlony. Nasz kamper stał tam przez 3 dni i nic złego mu się nie stało, polecamy więc to miejsce. Przed zaparkowaniem jednak na tyłach, proponujemy zapytać recepcję o taką możliwość. Recepcjonista, recepcjoniście nie jest równy i decyzja może być różna. Faktem jednak jest to, że zakazu żadnego tam również nie widzieliśmy. 

Parking kamper Bieszczady
Parking kamper Bieszczady
Parking Muczne
Parking Muczne

Od tego parkingu, zaczyna się dosyć prosty szlak do wejścia na Bukowe Berdo.  Po drodze, widoki nieziemskie, za to kochamy Bieszczady.

Droga na Bukowe Berdo
Droga na Bukowe Berdo

Proponujemy zapoznać się z ofertą naszej wypożyczalni – cennik. Najnowszy  i najbardziej komfortowy samochód kempingowy w swojej klasie.

Odpocznij, zrelaksuj się, weź dzieci i znajomych i wyjedź w Bieszczady.

Zapraszamy do kontaktu.

 

Jakie prawo jazdy do prowadzenia kampera

Jakie prawo jazdy do prowadzenia kampera ? 

Kto może prowadzić samochód kempingowy? 

Do kierowania naszym kamperem,  wystarczy prawo jazdy kategorii B.  Nie musisz posiadać dodatkowych uprawnień.  DMC,  czyli dopuszczalna masa całkowita pojazdu,  nie może przekroczyć 3,5 tony.  To jeden z wielu plusów tego typu kamperów.  Dodatkowo, opłaty na autostradach pobierane są w takiej samej wysokości jak za samochody osobowe.  Zapytajcie o to wypożyczalnię,  zanim dokonacie rezerwacji. Nie wszystkie kampery spełniają te wymagania. 

Zapraszamy do kontaktu.

Warunki na szlaku Połonina Caryńska

Schronisko Koliba

Wyprawa kamperem, Połonina Caryńska.

Połonina Caryńska przez Bukowe Berdo.

Kamper zaparkowaliśmy pod okazałym budynkiem CENTRUM PROMOCJI LEŚNICTWA w miejscowości Muczne.

Parking Muczne
Parking Muczne
Parking kamper Bieszczady
Parking kamper Bieszczady

Miła Pani z recepcji, zezwoliła na skorzystanie z oświetlonego parkingu na tyłach budynku.

Po długiej podróży, twardo przespana noc , poranna pobudka i w końcu długo wyczekiwana wyprawa w kierunku schroniska – Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej. O tej porze roku, warunki na szlaku nie należą do najłatwiejszych. Błoto, spływająca woda i silny wiatr nie ułatwiają wędrówki. Jednak zachęcamy do wyprawy, trzeba tylko pamiętać o dobrym przygotowaniu się do niej.

Schronisko Koliba
Schronisko Koliba

Schronisko niedawno odnowione, czyste i schludne. Dostęp do prądu w każdym możliwym miejscu – łazienki, korytarze, pokoje, stołówka. Minusem jest na pewno kiepskie jedzenie, w naszym odczuciu – odgrzewane słoiki. Osoby zmęczone długim szlakiem, które na miejscu oczekują zimnego piwa lub innych napojów z procentami, rozczarują się. Bufet nie prowadzi sprzedaży alkoholu. Jeżeli więc, ktoś z Was ma ochotę na ugaszenie pragnienia w/w trunkami, musi zaopatrzyć się w nie samodzielnie.  

Gdybyście mieli jakieś pytania, jak zwykle zapraszamy do kontaktu.

 

Podróż kamperem do Chorwacji

Podróż kamperem do Chorwacji

Wspaniała podróż kamperem do Chorwacji. 

Wyjazd do Chorwacji nie taki straszny. 

Nie obawiaj się,  nie słuchaj innych.   Spakuj bagaż i wyjedź do ciepłej Chorwacji. Ten rejon Europy,  od dawna podbijany jest przez turystów z całego, starego kontynentu. Nie musisz obawiać się o brak pogody, tam zawsze świeci słońce.  W lecie,  temperatury powietrza osiągają 40 stopni Celsjusza. Uspokajający dźwięk cykad, pozostanie w twojej pamięci na bardzo długo. Nie rezerwuj drogich hoteli,  pensjonatów czy innych kwater.  Nie siedź w jednym miejscu przez dwa tygodnie. Bądź mobilny i zwiedzaj najładniejsze rejony Chorwacji.  Zarezerwuj u nas samochód kempingowy i ciesz się udanym urlopem. 

Zapraszamy do kontaktu.

 

Podróż kamperem nad morze

Weekendowa  podróż kamperem nad morze. 

Wypad kamperowy Krynica Morska.

Nie ma niczego lepszego dla naszych dzieci,  jak jesienna podróż kamperem nad morze. Wyjazdy profilaktyczne,  spacery po plaży wśród stad łabędzi.  Zdrowie połączone ze świetną zabawą. Wdychanie jodu to gwarancja zdrowia naszych maluchów.  Nawet długie spacery po plaży,  nie straszne,  kiedy wokół stada łabędzi. 

 

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych

Ekskluzywne zaproszenia ślubne

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych i komunijnych.

Gdzie można wydrukować zaproszenia ?  

W ramach podziękowań za obsługę w zakresie fachowej poligrafii.  W tym przypadku nie boimy się użyć tego określenia. Pragniemy podzielić się z naszymi czytelnikami, profesjonalnymi usługami, jakie świadczy firma DRUKPOINT

Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych
Wydruk ekskluzywnych zaproszeń ślubnych

 

Podróż kamperem w Góry Stołowe.

Wyprawa kamperem w Góry Stołowe – Szczeliniec Wielki.

Plany wyjazdu kamperem w Góry Stołowe.

Nasza córka nie przepada za ruchem, nie lubi też chodzić w góry. Nie dziwimy się temu zbytnio, gdyż również w nas nie zaszczepiono tej pasji. Jak większość dzieci w dzisiejszych czasach, woli podwórko, a nader wszystko, konsolę + Minecraft :-(. Jednak rodzice, czyli my, wolelibyśmy aby nasze dzieci, więcej czasu spędzały na świeżym powietrzu : rower, rolki, place zabaw czy inne gry podwórkowe. Nie jest to łatwe, ale staramy się :-).  Któregoś pięknego weekendu, spakowaliśmy się na szybko i wyruszyliśmy kamperem w góry stołowe. Zachwyciły nas zdjęcia publikowane w internecie. Wiedzieliśmy jednak, że będzie trochę marudzenia oraz pytań typu – daleko jeszcze ?, kiedy wracamy ?, nogi mnie bolą, nudzi mi się… Jednak stwierdziliśmy, że jak wielu innym, podołamy również temu wyzwaniu 🙂

Karłów – spokojne miejsce do zaparkowania kampera.

Droga do Karłowa od miejscowości Radków była bardzo wąska i wyboista. Jazda kamperem po takiej nawierzchni, nie należy do bardzo przyjemnych. Mimo tego, iż nasz kamper jest nowym pojazdem, nierówności z drogi przenoszone były do środka poprzez zawieszenie. Jednak już pierwsze widoki gór, zrekompensowały nam wszystkie mankamenty podróży.

Podróż kamperem w Góry Stołowe
Podróż kamperem w Góry Stołowe

Do Karłowa dojechaliśmy późnym wieczorem. W lokalnym sklepie, miła Pani poinformowała nas, że na tyłach „spółdzielni” :-), znajduje się łąka, na której można zaparkować samochód kempingowy. Tak, też zrobiliśmy. Obok łąki stało kilka domków letniskowych Poszliśmy tam szukać właściciela, aby ustalić legalność parkowania na tejże polanie. Niestety, mimo sporych wysiłków, nikogo takiego nie udało nam się zlokalizować. Nie pozostało nam więc nic innego, jak tylko zaparkować w tym miejscu i liczyć na wyrozumiałość właściciela gruntu. Łąka była duża, a my i nasz kamper byliśmy tam jako jedyni, więc mogliśmy zaparkować gdzie tylko chcieliśmy. Noc była ciepła i spokojna. Nad ranem obudziły nas jakieś trzaski. Wyglądamy przez okno, a tutaj szok – widok rodem z giełdy samochodowej w Słomczynie :-). Wczorajsza pusta i spokojna łąka, zamieniła się w wielki, miejski parking samochodowy…

Karłów, wejście na szlak – najwyższy szczyt, Szczeliniec Wielki.

Po dokonaniu porannych formalności z wyrozumiałym właścicielem ( opłata za postój 20 PLN ), wybraliśmy się w drogę na szczyt. Zanim jednak dotarliśmy do wejścia na szlak, pokonaliśmy alejkę, na której poczuliśmy się jak na Krupówkach. Stragany z pamiątkami, restauracje oraz tłumy ludzi. Jednak w żaden sposób nie zniechęciło nas to do dalszej wędrówki. Dotarliśmy do pierwszych schodów – parę metrów wcześniej tabliczka poinformowała nas , że jest ich 665 – Szczeliniec Wielki.  Córka trochę się zastanawiała zanim postawiła pierwszy krok. Jednak już po kilku minutach, widzieliśmy uśmiech i zadowolenie na jej twarzy. Wejście na partie szczytowe jednak nie dla wszystkich. Na samym dole, przy informacjach o ilości schodów do pokonania, potrzebna jest jeszcze jedna informacja. Informacja przydatna tylko dla nielicznych, ale bardzo ważna. Otóż niektóre szczeliny pomiędzy skałami są tak wąskie, że nie wszystkim udało się nimi przecisnąć. Po ich zobaczeniu, kilka osób się poddało i zawróciło na Krupówki :-).

Kamperem w Góry Stołowe
Kamperem w Góry Stołowe

Nie będziemy zdradzać Wam wszystkich szczegółów. Co dzieje się i co można zobaczyć po pokonaniu pierwszych stopni zobaczcie sami. Zapewniamy jednak,  że warto zwiedzić ten szlak.  Widoki są bardzo ładne,  a te kilkaset stopni w jednym kierunku,  mija bardzo szybko. Największą jednak zaletą tej wyprawy jest to, że nasza córka pokonała swoje pierwsze bariery. Dzień,  który spędziliśmy w górach stołowych, wspomina do dnia dzisiejszego. Pojęcie WYPRAWY W GÓRY nabrało dla niej nowego znaczenia.  Chodzenie, nie zawsze musi być nudne i monotonne. Polecamy ten szlak dla wszystkich, nawet najmłodszych. Gdybyście jednak chcieli jeszcze o coś nas zapytać,  coś zostało opisane niejasno,  lub nie opisane w ogóle, nie krępujcie się. 

Zapraszamy do kontaktu.